Дивовижні факти зі світу настільних ігор

1.   Перше, що Starbucks почали продавати в своїй мережі крім кави, була настільна гра Cranium.

2.   Назва Дженга (Jenga) була запозичена з суахілійскої мови. В племені суахілі це слово означає - «будувати».

3.   Найдовша гра в «Монополію» тривала 70 днів поспіль.

4.   Найдорожча настільна гра в світі це Монополія виконана з 23-каратного золота і різних дорогоцінних каменів (рубіни, сапфіри і діаманти). Вартість гри 2 мільйони доларів і зараз вона знаходиться в музеї фінансів США.

5.   Головний приз на Чемпіонаті світу з Монополії становить 20 580 доларів - рівно стільки ж, скільки в банку гри.

6.    Scrabble є офіційним видом спорту в декількох африканських країнах, включаючи Сенегал і Малі.

7.    У кожного третього домогосподарства в США вдома є набір Scrabble.

8.    Перші 5000 примірників гри «Колонізатори» (Settlers of Catan) були розпродані так швидко, що у винахідника Клауса Тойбера не залишилося копії першого видання.

10.    Монополія допомогла британським ув'язненим втекти з полону нацистів. Під час Другої світової війни німці дозволили гуманітарним організаціям роздавати пакети допомоги англійським військовополоненим. Так як «Монополія» була частиною цих пакетів, англійські спецслужби уклали угоду з виробником гри, щоб заховати потрібні для втечі речі. Разом зі стандартними елементами гри (наперсток, автомобіль і собака Скотті) в версію для ув'язнених були додані додаткові частини: металевий напилок, магнітний компас і шовкова карта регіону для втечі. І навіть більше, разом з гральними грошима клалися справжні - німецькі, французькі та італійські банкноти, які потім використовувалися для підкупу та під час втечі.

11.   Компанія-видавець Монополії в 2015 році вирішила порадувати своїх шанувальників і упакували реальну валюту в 80 з 30 000 спеціальних видань Монополії, присвячених 80-річчю. Щасливчики знаходили в коробці суму 20,580 євро ($ 23,268), відповідно банкнотами різного номіналу. На фото співробітники готують реальні гроші для ювілейних Монополій:

12.   Найбільша колекція в 20 тис настільних ігор належала Кену Фонарову і була продана в 2008 році магазину Troll and Toad за 150 000 доларів. Кен збирав цю колекцію цілих 25 років.

13.   The Campaign for North Africa - це одна з найдовших за часом настільних ігор - приблизно 1500 годин або ж близько 40 днів гри без перерв. До того ж Компанія в Північній Африці - це, напевно, одна з найскладніших стратегій. У комплект входить 1800 фігурок і три томи правил.

14.   На чемпіонаті світу, де визначалися кращі гравці в Ticket to Ride, призами за переможні місця були набори паровозів - золотий за перше місце, срібний за друге і бронзовий, відповідно за третє.

15.   Був час, коли в Японії були строго заборонені всі настільні ігри крім Сьоги. Це японська логічна гра схожа на шахи. У той час існував навіть міністр Сьоги і призначався на це місце кращий гравець в Піднебесній.

16.   У 2011 році на аукціоні Sothebys було продано перше видання Монополії за за 145 тис. доларів.

17.   В Індії гральні карти круглої форми.

18.   Найстарша настільна гра - древньоєгипетський Сенет. Гра була частиною світської розваги біля 3500 років до н. е. Чимось нагадувала сучасні шашки але правила гри поки залишаються загадкою.